בריכה פרטית

בעבר בריכה פרטית הייתה זמינה לאוכלוסיה עמידה מאוד, היום מחירי הבריכות ירד משמעותית והפך את הבריכה הפרטית לזמינה יותר גם למעמד הביניים, בניית הבריכה מתאפשרת במגדלי דירות ובחצרות בתים פרטיים.

בריכת שחיה מעלה את רמת החיים ומהווה מקור לבילוי משפחתי, אך יחד עם זאת מהווה גורם סיכון ממשי לחלק מדיירי הבית.

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית של מקרי טביעות של ילדים קטנים בבריכות שחייה, רובן מתרחשות בסביבה הביתית.

ב-2017 פורסמו תקנות חדשות בנושא בריכות שחייה פרטיות בתקנות התכנון והבנייה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות, תש"ל-1970) המיועדות לשמירה על בטיחותם של משתמשי הבריכה ולמנוע מקרי טביעות, התקנות מיועדות לשמור על בטיחותם של כל משתמשי הבריכה ילדים ומבוגרים כאחד.

התקנות עוסקות בנושאים שונים עליהם יש להקפיד בזמן בניית הבריכה, הנושאים השונים מתייחסים לעיצוב הבריכה, סוג החיפוי הנדרש, מידות וגודל, עומק המים, גישה לבריכה ועוד, קיימת התייחסות לגידור הנדרש לבריכה למניעת גישה , גובה הגידור, סוג הגידור, איחסון כימיקליים המיועדים לבריכה והתייחסות לנושאים נוספים ולאלמנטים רבים הנוגעים לבטיחות המתרחצים.

תקנות הבטיחות לבריכה פרטית שונות מהתקנות לבריכה ציבורית ובכל הנוגע לבריכות פרטיות התקנות מבהירות בצורה חד משמעית מה נדרש על מנת לשמור על בטיחותם של המתרחצים.

לכל רשות מקומית ישנן דרישות שונות לבנייה של בריכת שחייה פרטית ובחלקן נדרש היתר לצורך בניית הבריכה, היתר זה נועד לתת מענה לבטיחות ולדרישות החוק בכל הנוגע לבניית הבריכה.

מומלץ לבדוק את דרישות הרשות ותנאיה להוצאת היתר בנייה לבריכת שחייה לפני תחילת הבנייה וזאת כדי להימנע מסיבוכים עתידיים והגבלות מהרשות.

אנו נשמח לעמוד לצידכם ולסייע בקבלת ההיתר בהקדם האפשרי וללא כל סיבוכים מיותרים,

י.ש. בטיחות בעלת ניסיון רב בהכנת תכניות בטיחות לבריכה לקבלת היתר ברשויות המקומיות.


רוצה לשמוע עוד?

השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.